Heb ik als werknemer die werkloos wordt vanuit een dienstverband met een Nederlandse werkgever, maar in het buitenland woont ook recht op een aanvulling op grond van de PAWW-regeling?

In het algemeen ontvangen werknemers die in Nederland werken en volledig werkloos worden en bovendien in een ander EU-land wonen, een werkloosheidsuitkering in het land waar ze wonen. Als deze werkloosheidsuitkering stopt, heeft de werknemer in beginsel aansluitend recht op een PAWW-uitkering (als deze werknemers onder de Cao PAWW vallen). De duur en de hoogte van die uitkering worden berekend alsof de werknemer in Nederland een WW-uitkering zou hebben gekregen. De werknemer moet zich in dat geval wel via het online-loket melden bij de stichting PAWW.

Voorbeeld

Een grensarbeider woont in Duitsland en heeft 22 jaar gewerkt voor een werkgever in Nederland. De werknemer raakt volledig werkloos en krijgt 12 maanden een Duitse WW-uitkering. Als de werknemer in Nederland zou hebben gewoond, dan zou deze gedurende 16 maanden een WW-uitkering hebben gekregen. Deze grensarbeider kan zich na afloop van zijn Duitse WW-uitkering melden bij de stichting PAWW.